Czy kondensacyjne piecyki gazowe są bezpieczne?

Wokół kondensacyjnych piecyków gazowych narosło już wiele złowrogich legend. Koncepcja ogrzewania domów i mieszkań za pomocą gazu przeraża wiele osób, obawiających się zaczadzenia lub wybuchu. Czy historie te są jednak prawdziwe? W niniejszym artykule postaramy się wytłumaczyć Wam, dlaczego piecyków gazowych nie powinniśmy się bać!

Pamiętajmy o renomie!

Jeśli zależy nam na poprawnym działaniu kondensacyjnego piecyka gazowego, musimy pamiętać, że należy kupić go u renomowanego producenta. Przykładem takiej marki jest firma Brötje, dostarczająca nowoczesne wyposażenie grzewcze do domów na terenie największych miast Polski. Nowoczesny piec gazowy posiada bowiem zamkniętą komorę spalania, zaś specjalny wentylator zapobiega ryzyku zaczadzenia. Pamiętajmy jednak, aby zawsze trzymać się zaleceń podanych w instrukcji oraz regularnie wzywać technika, aby można było dokonać przeglądu i ewentualnego serwisu. Przy takim prawidłowym użytkowaniu, piecyk nie zrobi nikomu krzywdy, zaś my będziemy mogli pełnymi garściami czerpać z jego największych zalet!

Na co powinniśmy zwracać uwagę, przeglądając piecyki?

Pamiętajmy, że różne modele kondensacyjnych piecyków gazowych wykorzystują różne typy uruchamiania. Za najbardziej ekologiczny uchodzi obecnie iskra elektryczna, wypierająca zwiększone dopływy gazu ze starszych modeli. Dobrze jest też postawić na piecyk z wygodnym wyświetlaczem, pokazującym nam temperaturę wody. To samo tyczy się możliwości regulacji strumienia wody. Zwróćmy również uwagę na moc urządzenia. Jeśli mamy korzystać z jednego kranu, możemy postawić na model o mocy około 19 kW. Z kolei dla gospodarstw domowych o średniej wielkości, lepiej jest wybrać piecyk o mocy 30 kW lub większej. Jeśli będziemy korzystać z takiego urządzenia w prawidłowy sposób, ryzyko jakichkolwiek wypadków spadnie praktycznie do zera!