Czemu służą szkolenia instalatorów?

Piece gazowe CO to urządzenia, które wciąż cieszą się w Polsce pewną popularnością. I chociaż nie są one tak powszechnie wykorzystywane, jak podstawowe ogrzewanie miejskie, wiele mieszkań i domów wciąż sięga po to skuteczne rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy piec nie zda się domownikom na wiele, jeśli jego instalacja nie przebiegła w sposób prawidłowy. W przeciwieństwie do starych modeli, nowoczesne piece gazowe CO to skomplikowane urządzenia, wyposażone w szereg systemów, zapobiegających zaczadzeniu i innym wypadkom. Szkolenia dla instalatorów, organizowane w naszym kraju przez renomowanych producentów pieców, pomogą specjalistom w pracy z takimi urządzeniami.

Co obejmują takie szkolenia?

Popularni producenci pieców gazowych, na przykład firma Brötje, oferują instalatorom możliwość skorzystania ze specjalnych sal szkoleniowych. Organizowane w nich kursy pomogą specjalistom w zapoznaniu się ze schematami hydraulicznymi oraz projektami kotłowni danego producenta. Szkolenia dla instalatorów są zatem najlepszym sposobem na pozyskanie nowej wiedzy. W pojedynczej sali montuje się przeważnie kilka modeli kotłów kondensacyjnych CO.

Każde z zamontowanych urządzeń umożliwia symulację pracy w różnych warunkach. Możemy więc przygotować się na montaż w budynku o konkretnej specyfice zabudowania lub naprawę usterki technicznej.

Jaki jest cel szkoleń?

Szkolenia dla instalatorów i serwisantów mają za zadanie przygotować autoryzowanych pracowników firmy do sprostania wszystkim wymogom klientów. Dokładne obeznanie z urządzeniami oraz ich wymogami i ograniczeniami pozwolą naszemu pracodawcy na uniknięcie udzielania reklamacji, a także polepszenie opinii publicznej. Nie ma bowiem w dzisiejszych czasach lepszej reklamy dla firmy, niż pozytywne oceny ze strony samych klientów. Jeśli interesuje nas zatem praca na stanowisku instalatora lub serwisanta u producenta kotłów CO, sprawdźmy na jego oficjalnej stronie, czy oferuje on profesjonalne szkolenia. Idealne obeznanie się ze sprzętem, który mamy dostarczać klientom, to obecnie podstawa!